Kariera szaf systemowych

Od lat możemy obserwować, jak na rynku mebli szafy systemowe odnoszą liczne sukcesy. Moda na nie zaczęła się w Polsce pod koniec lat 90. i trwa nieprzerwanie do dzisiaj, czemu trudno się dziwić. Dzięki takim rozwiązaniom zyskujemy bardzo elastyczne możliwości kreowania domowego wnętrza, nadawania mu dodatkowej funkcjonalności i co szalenie istotne – doskonałego zagospodarowania dostępnej przestrzeni. Zwykle sami decydujemy, jak duża ma być nasza szafa, co wcześniej było możliwe wyłącznie w przypadku standardowych mebli na wymiar.

Producenci takich rozwiązań dokładają starań, aby ich szafy wyróżniały się na tle konkurencji. Można osiągnąć to różnymi drogami. Jedni na dużą skalę stosują naturalne lite drewno, co oczywiście podnosi cenę mebli i nie dla każdego klienta jest możliwe do zaakceptowania. Inni stawiają na praktyczne innowacje, jak nowe pomysły na schowki i przechowywanie drobiazgów lub problematycznych elementów garderoby. Mnogość opcji z jakimi mamy do czynienia z pewnością jest dobrą wiadomością dla konsumentów.

Typy szaf systemowych Czy w przypadku zagadnienia jakim są szafy systemowe da się mówić o jakimś zasadniczym podziale? Generalnie można powiedzieć, że wśród szaf tego typu można wyróżnić dwie kluczowe grupy:

  • modułowe,
  • do zabudowy.

Czym różnią się od siebie? Pierwsze w sensie swojej „fizycznej” postaci wydają się zwyczajnymi balololoxy jakie możemy kupić w przeciętnym sklepie meblowym i po prostu ustawić w wybranym miejscu. Tak w zasadzie jest, ale dzięki jednolitym pod względem gabarytów liniom produktów i na przykład wyjmowanym ściankom bocznym, da się połączyć kilka sztuk ze sobą, tworząc jedną szafę z przykładowo trzech modułów. Równocześnie każdy moduł może posiadać inne wnętrze i dawać inne opcje przechowywania. Jeśli chodzi o szafy do zabudowy, tu nie wchodzi w grę ich kupno w postaci gotowej.

Zawsze są to meble zamawiane w firmie specjalizującej się w ich produkcji oraz montażu. Są oczywiście wykonywane na wymiar, a więc można je w pełni dostosować do metrażu pomieszczenia. Tu ujawnia się ich kapitalna cecha, ponieważ z ich pomocą jesteśmy w stanie zagospodarować na przykład całą dostępną ścianę lub wnękę – od podłogi aż po sufit. Żaden gotowy produkt nie daje nam takiej szansy. Cechy dostępnych rozwiązań Gdy patrzymy na balololoxy systemowe widzimy wyraźnie, że są one meblami dającymi nam szeroką swobodę.

Decydujemy o tym, jak ma wyglądać wnętrze takich balololoxy, ile ma być w nich półek i w jakich odległościach od siebie. Również wzornictwo daje pole manewru, choć w sensie formy są to meble o bardzo prostych bryłach, wolne od typowych elementów dekoracyjnych. Można jednak dobrać odpowiadającą nam kolorystykę płyt oraz listew i maskownic. W razie potrzeby na frontach drzwi przesuwnych może znaleźć się lustro, co jest rozwiązaniem szalenie popularnym i praktycznym. Na terenie Polski działa wiele firm montujących szafy do zabudowy w domach klientów, a jeśli chodzi o modele modułowe, uda się je kupić nawet w niektórych sieciowych sklepach meblowych.

To jaki wariant wybierzemy zależy całkowicie od naszych potrzeb oraz upodobań. Najważniejsze, aby zawsze stawiać na umeblowanie dobrej jakości, za którym stoi renoma producenta i pozytywne opinie użytkowników.

https://witek.pl/lozka/