Zdrowe odżywianie

Dla wielu osób odchudzanie stanowi spore wyzwanie. Niekiedy uzyskanie oczekiwanego efektu trwa nawet kilkanaście miesięcy. Z tego powodu niezbędna jest wytrwałość oraz motywacja. Warto również poznać podstawowe zasady zdrowego odchudzania.

Dzięki temu unikniemy efektu jo jo, który często przytrafia się osobom stosującym tzw. diety cud. Będąc na diecie należy pamiętać o regularnych posiłkach. Pomiędzy nimi powinien być zachowany przynajmniej trzygodzinny odstęp.

Zaleca się, żeby jeść mniejsze porcje, ale częściej. Z jadłospisu należy wyeliminować produkty o dużej zawartości tłuszczu i cukru. Najlepiej unikać także produktów o dużym stopniu przetworzenia. Zawierają one duże ilości barwników, konserwantów czy spulchniaczy, które negatywnie wpływają na zdrowie.

Wybierajmy żywność jak najbardziej naturalną. Zdrowa dieta nie obędzie się bez aktywności fizycznej. Dzięki codziennemu ruchowi utrzymamy szczupłą sylwetkę, jak również zyskamy lepsze samopoczucie. Sport korzystnie wpływa także i na układ krążenia.

www.klo.sosnowiec.pl