Social media pozwalają na utrzymanie kontaktu

Coraz częściej dochodzi do sytuacji, że ktoś z rodziny albo bliski znajomy wyjeżdża za granicę, żeby tam szukać lepszego życia. To oznacza, że nie tylko rodzina, ale również wszyscy dotychczasowi znajomi zostają na miejscu, zajęci swoimi sprawami, co może spowodować, że ten kontakt będzie utrudniony, a taka osoba po dotarciu na miejsce może czuć się bardzo osamotniona. Dlatego też, warto sobie uświadomić, jak ważne są social media. One pozwalają nam być blisko tego co dzieje się w naszej rodzinie i u naszych znajomych, nawet wtedy, kiedy realnie dzielą nas od nich setki, a czasami i tysiące kilometrów.

To też jeden z powodów, dla których ludzie tak chętnie korzystają z tego typu propozycji w internecie.

Czemu to takie fajne?

Zastanawiamy się nad tym, dlaczego social media są takie ważne dla osób, które zostawiły wszystko za sobą i wyjechały za granicę? Po pierwsze pozwalają one w czasie rzeczywistym porozmawiać z bliskimi i znajomymi. Możemy prowadzić dialog za pomocą specjalnego czatu, gdzie będziemy do siebie pisali i niejako prowadzili bezpośrednią rozmowę, ale możemy również korzystać z wideokonferencji, dzięki której będziemy się też widzieli czy słyszeli. Poza tym social media pozwalają na wstawianie różnego rodzaju postów czy zdjęć, które będą ukazywały co się u nas dzieje, a to oznacza, że niejako można na bieżąco informować wszystkich, których mamy w znajomych, w takich social mediach, o tym, co się u nas dzieje, co robimy, jak spędzamy wolny czas.

Ale co ważne, możemy tam mieć nie tylko starych znajomych, ale również na bieżąco możemy dodawać nowe osoby, które dopiero co poznaliśmy, To pozwoli nam lepiej się poznać i bardziej zacieśnić więzi, dzięki czemu w realu będzie nam też łatwiej nawiązać bliższe kontakty.

To nie wszystko

Musimy też pamiętać, że social media niejednokrotnie oferują nam możliwość tworzenia grup, które połączone są konkretną cechą, mogą to być młode mamy, osoby mieszkające w danym miejscu czy dzielnicy, ludzie interesujący się konkretnym zagadnieniem. To oznacza, że social media pozwalają nam na poznawanie nowych ludzi, którzy mają podobne do nas spostrzeżenia i interesują się podobnymi rzeczami, a to oznacza, że nie czujemy się sami. Możemy tam wymieniać poglądy, dyskutować o tym co jest dla nas ważne.

Dzięki temu, nawet jeśli pojawiliśmy się w jakimś nowym miejscu i jesteśmy tam całkiem sami, to jednocześnie nie musimy się tam wcale czuć samotni. No i oczywiście social media pozwalają nam na zapraszanie bliskich do danych grup, a więc również w ten sposób, możemy im cały czas pokazywać, co jest dla nas ważne. Coraz częściej rozjeżdżamy się po całym świecie, a to powoduje, że trudno jest nam utrzymywać bliskie kontakty z rodziną czy znajomymi. Social media sprawiają, że to zadanie jest ułatwione, bo na bieżąco możemy podglądać swoje życie, sprawdzać co się u kogo dzieje, jak również prowadzić rozmowę w czasie rzeczywistym.

To wszystko sprawia, że nawet ludzie oddaleni od siebie o setki czy tysiące kilometrów są w stanie się porozumiewać i utrzymywać bliskie relacje.