Słynna dieta kopenhaska

Gwiazdy filmowe od wielu lat kreują kanony zgrabnej i zadbanej sylwetki, zachwalając przy tym różnego rodzaju kuracje odchudzające, które ich zdaniem są złotym środkiem do osiągnięcia wymarzonej wagi i akceptacji swojego ciała.

Jedną z powszechnie promowanych przez celebrytów kuracji odchudzających jest dieta kopenhaska, która charakteryzuje się ogromnym rygorem i restrykcyjnością.

W trakcie stosowania tej diety należy odmówić sobie wielu przyjemności, bowiem zakłada ona spożywanie jedynie trzech posiłków dziennie, których łączna wartość kaloryczna waha się między 500 a 900 kcal.

Jest to dieta trwająca krótko i dająca spektakularne efekty, jednak wiąże się to ze znacznym obciążeniem organizmu, a co za tym idzie, zaburzeniami w jego normalnym funkcjonowaniu.

Nie ulega wątpliwości, że dieta kopenhaska ma zarówno swoje zalety, jak i wady.

Jeśli więc chcemy zastosować właśnie tę kurację odchudzającą, powinniśmy dokładnie przeanalizować program diety oraz możliwości swojego organizmu względem codziennych zobowiązań, bowiem dla wielu osób dieta kopenhaska może być niezwykle szkodliwa.