Przyszłość elektroniki

Wynalezienie elektryczności i powstanie elektroniki zapoczątkowały lawinę postępu w technologii. Nigdy wcześniej nie była ona tak rozpędzona jak dzisiaj. Dlatego coraz częściej zadajemy sobie pytanie, co jeszcze ludzie stworzą dzięki elektronice? Jeżeli nurtuję Cię to pytanie zajrzyj do poniższych przypuszczeń. Zanurzmy się w ocean elektronicznych spekulacji…

Elektronika jutra może nas bardzo zaskoczyć

Posiadamy już nadzwyczajne samochody, które pokonują kilometry dzięki napędowi opartym o prąd.Niedługo w zapomnienie odstawimy klasyczne auta. Są tworzone także prototypy robotów, jakie miałyby zastąpić ludzi w wykonywaniu niektórych zawodów. Czy kiedyś stworzymy elektroniczne zwierzęta? Można już spotkać w niektórych krajach drogie mieszkania nazywane tzw.

elektronicznymi domami, które uchodzą za inteligentne. Właściciel takiego typu M4 może samodzielnie nim sterować nawet z drugiego końca świata, przy użyciu jedynie iphon’a. Zastanawia fakt, czy człowiek będzie w stanie skonstruować jeszcze lepsze wynalazki. Prawdopodobnie już niedługo porzucimy uwielbiane smarphony i iphony na rzecz zupełnie innych urządzeń, które będą mniejsze, sprawniejsze i szybsze. Przyszłość jest zagadką, która może wykreować wiele kierunków dla elektroniki. Być może zostaną utworzone elektroniczne rośliny, skoro zaczynamy powoli cierpieć jako planeta na braki wielu gatunków. Elektroniczne rowery, deski czy hulajnogi mogą w przyszłości stać się ulubionymi środkami lokomocji dla naszych wnuków.

A może człowiek skusi się na możliwość latania zamiast chodzenia? Skoro mamy już maszyny takie jak samoloty, to prędzej lub później ktoś wpadnie na pomysł zaprojektowania butów do latania napędzanych elektroniką.