Popularna dieta proteinowa

Dietetycy nieustannie zaskakują nas kreatywnością w układaniu kuracji odchudzających, które mają być dla nas gwarancją uzyskania zgrabnej sylwetki bez uszczerbku na zdrowiu. Dlatego też coraz częściej proponowane są diety oparte na konkretnych produktach czy substancjach spożywczych, których prostota ma być gwarancją do osiągnięcia wymarzonego celu.

Do prostych i jednocześnie bardzo popularnych diet bezsprzecznie zalicza się kuracja proteinowa, w której ponad 30% energii uzyskuje się z białka, kolejne 30% z tłuszczu, a pozostałą część stanowią węglowodany. Jest to dieta uboga i mało urozmaicona, bowiem tylko w niewielkim stopniu dopuszcza ona spożywanie takich składników jak owoce, warzywa i produkty zbożowe.

Nie ulega wątpliwości, że dieta proteinowa ze względu na fakt, że opiera się na ścisłych zasadach może być dobrym sposobem na osiągnięcie wymarzonej sylwetki, jednakże należy pamiętać, że jest to kuracja odchudzająca, która może negatywnie wpływać na funkcjonowanie organizmu, szczególnie w przypadku osób zmagających się z chorobami nerek czy wątroby.