Pin-up girls

Styl pin-up wywodzi się głównie z lat 40. i 50. ubiegłego stulecia i dalej jest niezwykle popularny. Nazwa dla tego trendu została zaczerpnięta z języka angielskiego i oznacza przypiąć lub zawiesić, ponieważ podobizny pin-up girl były często zawieszane w formie plakatów na ściany przez mężczyzn.

Ten rodzaj stylizacji kobiecej robił furorę i przyciągał spojrzenia płci przeciwnej. Strój pin-up girls był bardzo skromny i zwiewny, podkreślający kobiece kształty. Bardzo często pojawiający się motyw to styl marynarski, paski oraz owoce, które pojawiały się na sukienkach i spódnicach. Makijaż w stylu pin-up do dnia dzisiejszego jest rozpoznawalny i często wykorzystywany przez kobiety.

Polegał na mocnym podkreśleniu oka czarną kreską wzdłuż linii rzęs, która jest charakterystycznie wywinięta w górę i tworzy efekt kociego spojrzenia. Usta obowiązkowo czerwone, a policzki delikatnie rumiane. Włosy pin-up girls są najczęściej długie, ułożone w duże loki, które spinano na bok. Największa moda na tę stylizację przypada na okres II wojny światowej w Ameryce Południowej.