Lepsze trawienie

Kobiety często borykają się z problemami trawiennymi. Wśród tych najbardziej dokuczliwych można by wymienić wzdęcia, zaparcia czy nieprzyjemne przelewanie zawartości żołądka. Wszelkie te problemy w znacznym stopniu odbijają się na samopoczuciu, dlatego warto z nimi walczyć.

Jednym ze sposobów zapobiegania wcześniej wymienionym problemom trawiennym, jest przyjmowanie łatwo dostępnych suplementów diety. Suplementy diety zazwyczaj w dużej mierze są oparte na składnikach ziołowych, które w delikatny i naturalny sposób wspomagają pracę układu trawienia. W preparatach na trawienie można odnaleźć miętę pieprzową, która łagodzi skurcze żołądkowo-jelitowe.

Problemom trawiennym sprzyja również przyjmowanie imbiru, rozmarynu lekarskiego czy mniszka lekarskiego. Na dolegliwości z trawieniem dobrze sprawdza się też kminek, którego nasiona skutecznie pobudzają wydzielanie soków żołądkowych. Ponadto, kminek działa rozkurczowo i doskonale zwalcza wzdęcia.

Ziołem, które sprzyja przy problemach trawiennych jest także koper włoski, charakteryzujący się działaniem rozkurczowym.