Kultowe zabawki

Kultowe zabawki są ponadczasowe bawiły się nimi dzieci kilkanaście lat temu i teraz. Takie zabawki są bardzo różne od tych planszowych po znane wszystkim klocki Lego, skakankę czy jeszcze inne.

Co determinuje żywotność zabawki? Bardzo często jest tak, że to rodzice wybierają dziecku zabawkę sugerując się tym, że i im sprawiała ona wiele radości i nierzadko reakcja dziecka jest taka, jaką przewidzieli rodzice. Wiele zabawek przechodzi do historii następnie ktoś ją unowocześnia, wprowadza na rynek a ta wraca do łask tak było na przykład z jojem tym krążkiem bawili się już nasi dziadkowie oczywiście w dużo prostszej formie niżeli dzisiejsza młodość, ale sama konstrukcja pozostaje bez zmian, dziś ma dodatkowo świecące diody albo wydaje dźwięki, czego nie robiła kilkadziesiąt lat temu.

Zabawki dla dzieci przybierają tak różnorakie formy, że może się wydawać, że nic nowego nie można już wyprodukować a jednak pojawiają się mówiące roboty i inne technologiczne nowinki dodatkowo na każdym kroku i my i dzieci osaczeni jesteśmy reklamami z przekazem podprogowym, który powoduje, że chęć posiadania jest olbrzymia.