Dobra klawiatura MIDI

Klawiatury MIDI to nieodłączny element wyposażenia domowego studia. Urządzenia tego typu są bardzo wygodne i dają wiele możliwości. Przede wszystkim pozwalają na granie za pomocą klawiszy na dowolnym instrumencie, czy – ściślej rzecz ujmując – umożliwiają podpięcie klawiatury do wirtualnych instrumentów opartych na samplach. Na klawiaturze MIDI możesz nagrać agresywną ścieżką syntezatora, jak i piękny podkład na pianinie.

Nic stoi na przeszkodzie, by zarejestrować również skrzypce czy ścieżkę perkusyjną. To tylko ułamek możliwości, jakie dają klawiatury MIDI. Rynek tych urządzeń jest bardzo bogaty. Jaką klawiaturę powinieneś wybrać dla siebie? Jeśli masz ograniczony budżet, odpowiedź jest prosta – taką za ok 400 zł.

To cena, która pozwala cieszyć się sprzętem dość dobrej jakości. Za cztery stówki możesz mieć np. klawiaturę znanej marki M-Audio z oryginalnym (choć nieco okrojonym) programem Pro Tools w zestawie. Taka klawiatura ma 4 oktawy, to wystarczająco dużo do muzyki pop, rock albo muzyki elektronicznej.