Dieta hiszpańska

Dwutygodniową dietę hiszpańską, choć zaliczaną jest do diet niskokalorycznych, uznaje się za niebywale zdrową i bogatą we wszelkie potrzebne składniki odżywcze.

Jest to kuracja oparta na ścisłych zasadach, jednakże ich przestrzeganie gwarantuje zadowalające efekty procesu utraty kilogramów oraz zachowanie prawidłowego funkcjonowania organizmu.

A jakie są zasady diety hiszpańskiej? Przede wszystkim jest do dokładnie wyznaczony czas trwania kuracji, bowiem powinna ona trwać jedynie dwa tygodnie, w czasie których dziennie należy przyjmować od 5 do 6 posiłków, z których każdy posiłek powinien mieć około 160 kalorii.

Jadłospis diety hiszpańskiej opiera się przede wszystkim na warzywach, owocach, rybach, chudym mięsie, nabiale oraz pełnoziarnistych produktach.

Nie ulega wątpliwości, że dieta hiszpańska polecana jest ze względu na widoczne efekty w postaci utraty niechcianych kilogramów, ale także ze względu na fakt, że nie zaburza ona poprawnego funkcjonowania organizmu, bowiem opiera się na zróżnicowanych składnikach dostarczających niezbędnych substancji odżywczych.