Czy związek może przechodzić różne etapy?

Czasami dzieje się tak, że ludzie wchodzą w jeden związek, są w nim przez pewien czas, a później zaczynają się nudzić i wchodzą w związek z inną osobą. Zazwyczaj dzieje się tak dlatego, że w tym pierwszym związku zrobiło się jakoś spokojniej, zaczyna brakować elementu zaskoczenia i ciągłej euforii, a więc dany człowiek odchodzi do kolejnego partnera, bo to tam odczuwa to wszystko, czego mu brakuje w tym poprzednim związku.

A prawda jest taka, że wszystkie związki przeżywają określone etapy funkcjonowania.

Jak działają związki?

Kiedy dwoje ludzi się poznaje, to z pewnością dochodzi do zauroczenia między nimi.

Wówczas się wydaje, że wszystko można zrobić, świat jest znacznie przyjemniejszy niż to miało miejsce do tej pory, a dodatkowo jeszcze nie widzi się w ogóle wad tej drugiej strony, po prostu wydaje nam się ona idealna. Ale z czasem zakochanie przechodzi, pojawia się codzienna rutyna i nagle się okazuje, że ten nasz partner nie jest tak idealny jak myśleliśmy, że ma swoje wady, które czasami bardzo nas irytują.

W takich momentach, może się okazać, że podejmiemy decyzję o rozstaniu, bo dojdziemy do wniosku, że w tym związku nie ma tego, czego szukaliśmy. Jednak jeżeli zakochanie zamieni się w prawdziwą miłość, to nawet w tej rutynie i w tych wadach naszego partnera, dostrzeżemy ważne dla nas elementy.

Wówczas się okaże, że mimo rutyny, która się pojawiła, nadal chcemy z nim być. Oczywiście to nie znaczy, że możemy przestać się starać.

Nie, zawsze powinniśmy robić wszystko, aby pobudzać nasz związek, tak aby był w nim ogień. Związki zawsze przechodzą różne etapy, im dłużej trwają tym mniej jest szaleństwa i różowych okularów, a tym więcej codzienności i wzajemnego szacunku.

Dlatego nie warto ciągle gonić za szalonymi związkami, bo każdy w końcu się wyciszy i uspokoi.

http://www.thermofloc-polska.com/