Czas poświęcany dzieciom

Czas poświęcany dzieciom jest bardzo ważny. Żaden z rodziców w dzisiejszym świecie nie ma czasu, spędzamy w pracy kilka a czasem nawet kilkanaście godzin dziennie, dzieckiem zajmują się opiekunowie w żłobkach, przedszkolach czy szkołach to w zasadzie oni wychowują nasze dzieci ze względu ma permanentny brak czasu.

Oczywiście nie można mieć za złe rodzicom, że pracują robią to po to by zapewnić godny byt dziecku, ale powinni brać odpowiedzialność za dziecko nie „spychać” całej odpowiedzialności na opiekunów w szkołach czy przedszkolach. Ci odpowiedzialni są, ale za rozwijanie umiejętności po pierwsze już nabytych przez dziecko po drugie zajmują się socjalizacją a nie wychowaniem a to jest ogromna różnica.

Wielu rodziców oddaje dziecko do przedszkola wychodząc z założenia, że tam wszystkiego się nauczy a jeśli nie tam to na późniejszym etapie rozwoju w szkole. Nic bardziej mylnego, szkoły i przedszkola wychodzą z tego samego założenia, co rodzice to oni są od tego by dziecko wychowywać i uczyć, ono powinno przyjść do przedszkola wtedy, kiedy samo potrafi o siebie zadbać mówimy tutaj oczywiście o tych najbardziej podstawowych czynnościach na miarę kilkulatka.