Co możemy zaliczyć do social mediów?

Korzystamy z social mediów, ale tak naprawdę nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Co więcej, na ogół mówimy, że social media to portale, na których możemy wstawiać zdjęcia, wymieniać się komentarzami, prowadzić rozmowy w czasie rzeczywistym, a więc te miejsca, w których możemy nawiązywać interakcję z innymi ludźmi i obserwować na bieżąco co się u nich dzieje. Jednak prawda jest taka, że social media, to nie tylko te portale społecznościowe, o których zwykło się tak mówić.

To także wiele innych miejsc w internecie, o których zazwyczaj nie myślimy, że one również zaliczają się do social mediów.

Co więc wchodzi w skład social mediów?

Przede wszystkim musimy pamiętać, że social media to miejsca, w których za pomocą internetu możemy wchodzić w interakcje z innymi osobami. A więc oznacza to, że możemy do nich zaliczyć nie tylko portale społecznościowe, ale również możemy do nich zaliczyć: blogi, strony internetowe na których możemy się wymieniać zdjęciami, fora internetowe, zespoły projektowe, strony biznesowe czy nawet strony z grami społecznościowymi, czy te na których możemy udostępniać filmy.

To oznacza, że tak naprawdę pod terminem mediów społecznościowych kryją się te wszystkie miejsca, gdzie możemy się wymieniać z innymi naszą wiedzą, tym co nas interesuje, gdzie możemy nawiązywać rozmowę z innymi osobami, komentować swoje wpisy. Dlatego też, do takich miejsc zaliczane są blogi. Ktoś pisze o tym co go interesuje, albo co się u niego dzieje, a inne osoby to komentują.

Jeśli osoba prowadząca blog odpowie na te komentarze, to może się okazać, że w ten sposób powstanie niezwykle ciekawa rozmowa.

Zyskują zwolenników

Warto sobie zdawać sprawę z tego, że takie social media zyskują zwolenników. To dlatego, że dzięki nim można ciągle dowiadywać się nowych rzeczy, poznawać nowe osoby, na bieżąco wymieniać się myślami i spostrzeżeniami.

Co więcej, to właśnie w tych miejscach mamy możliwość poznania osób, które będą się interesowały tym samym co my, a to z kolei będzie oznaczało, że będziemy mogli wymieniać się informacjami, które posiadamy na dany temat. Poza tym, do social mediów zaliczamy również te miejsca, w których zamieszczane są recenzje na temat różnych produktów, a to oznacza, że na nich również możemy stworzyć społeczność ludzi, którzy będą sobie polecali to, co jest godne polecenia i jednocześnie będą ostrzegali przed tym, czego kupować się nie opłaca. Wart wiedzieć, że social media tak naprawdę mają nam wiele do zaproponowania.

Dlatego powinniśmy popatrzeć na ich dobre strony i zastanowić się nad tym, w jaki sposób je wykorzystać. Ale z drugiej strony, one tak samo jak wiele innych rzeczy, mogą uzależniać, mogą sprawić, że nie będziemy potrafili myśleć o niczym innym, a brak telefonu w zasięgu ręki, będzie powodował, że będziemy się czuli wykluczeni z przekazywania informacji, z tego wirtualnego świata. Dlatego warto korzystać z social mediów, ale jednocześnie powinniśmy pilnować, aby było to robione z umiarem.

Wówczas wszystko będzie dobrze, a kontakt z różnymi forami czy blogami, będziemy oceniać naprawdę pozytywnie.