4 najlepsze produkty dla zdrowia włosów

Piękne i zdrowe włosy to atut każdej kobiety. Zdarza się jednak, że codzienny tryb życia, stres i zła pielęgnacja, przyczyniają się do wzmożonej łamliwości włosów oraz ich wypadania. Bardzo istotne jest również to, w jaki sposób się odżywiamy.

Dostarczane włosom, odpowiednie składniki odżywcze mają ogromny wpływ na ich kondycję. Jakie są 4 najlepsze produkty, które zapewnią włosom piękny wygląd i wzmocnią je od środka? Najistotniejsze dla zdrowia włosów są obecne w rybach, nienasycone kwasy tłuszczowe. Porcja łososia ponadto zawiera białko, witaminy z grupy B oraz mikroelementy – np.

jod. Substancje te sprawią, że włosy staną się elastyczne i gładkie, a skóra głowy – prawidłowo ukrwiona. Ponadto niezbędne będzie spożywanie produktów bogatych w żelazo, czego przykładem jest wątróbka.

Wskaźnik przyswajalności tego pierwiastka w jej przypadku jest bardzo wysoki, dlatego włosy znacznie się wzmocnią. Marchewka, najlepiej spożywana na surowo, dostarczy organizmowi niezbędnej witaminy A, która zadba o stan skóry i włosów. Źródłem selenu, który przeciwdziała wolnym rodnikom są orzechy brazylijskie – dzięki nim włosy będą pod stałą ochroną.